ads

Slider[Style1]

Style2

Style3[OneLeft]

Style3[OneRight]

Style4

Style5

    Naršydamas internete radau gan įdomią Šveicarijos vyriausybės ataskaitą apie nelicenzijuotą muzikos, filmų, žaidimų ir t.t. siuntimąsį iš interneto. Pernai metais Šveicarijos vyriausybė sprendė ką su visu tuo daryti ir gruodžio mėnesį buvo paskelbta jų išvada. Šioje ataskaitoje daroma bendra tyrimo išvada, jog veikiantis autorinių teisių įstatymas, pagal kurį autorinėmis teisėmis saugomą medžiagą asmeniniam naudojimui galima siųstis, neturėtų keistis. Pati ataskaita prasideda nuo tos minties, jog internetas iš esmės pakeitė pasenusį požiūrį į failų kopijavimą. Audio ir video magnetofonai nors ir leisdavo vartotojams daryti gan neblogas piratines kopijas, tačiau šiems įrenginiams trūko patogaus platinimo būdo. Su interneto atsiradimu viskas kardinaliai pasikeitė.
    Media kompanijos pasisako prieš visas šias technologines naujienas, pasisako iš baimės jog jų verslas bus sužlugdytas. Šveicarijos vyriausybės nuomone tai neteisingas požiūris ir jie pasisako už galimybę rasti šioms naujoms technologijoms gerą ir teisingą panaudojimą, vietoj to jog slopinti jų plėtrą.

    "Kiekvieną kart, kada nauja media technologija tampa prieinama, ji visada puolama. Tai kaina kurią mes mokam už progresą. Laimėtojais tampa tie, kurie sugeba panaudoti naująsias technologijas su visais jų privalumais, o pralaimėtojais - tie kurie nesugebėjo jomis pasinaudoti ir laikosi senojo verslo modelio."


    Ataskaitoje taip pat padaryta išvada, jog net dabartinėje situacijoje, kai piratavimas klesti, verkšlenančios media kompanijos visai nepraranda pinigų. Tokia išvada padaryta remiantis tyrimais, kuriuos praeitais metais atliko Olandijos vyriausybė. O šiais tyrimais šveicarai turi pilną teisę remtis, juk abi šalys daugeliu aspektų gan panašios. Trečdalis vyresnių nei 15 metų šveicarų siunčiasi internetu piratinę muziką, filmus, žaidimus ir t.t. Tačiau dėl to jie neleidžia mažiau pinigų laisvalaikiui. Pasak olandų tyrimo, vartotojai besisiunčiantys piratinę muziką yra dažnesni koncertų lankytojai nei nesisiunčiantys, o vartotojai besisiunčiantys žaidimus, nuperka daug daugiau žaidimų nei tie kurie nesisiunčia. Be to, pasak tyrimo, būtent dėl laisvo pasiekiamumo internete, dažnai mažai žinomos muzikos grupės gauna šansą lengvai išpopuliarėti ir tokiu būdu, tų pačių "piratų" dėka, uždirbti milijonus.
    Toliau savo ataskaitoje šveicarai apžvelgia kelis kitose šalyse realizuotus nenusisekusius represinės kovos su piratavimu įstatymus. Pavyzdžiui pernai Prancūzijoje panašaus įstatymo rengimui buvo išleista 12 mln. eurų ir ši suma šveicarams pasirodė per didelė. Ataskaitoje jie pabrėžia, jog labai abejotina kad šis įstatymas veiks visu pajėgumu, kadangi prieiga prie interneto yra viena iš pagrindinių žmogaus teisių, priimtų JT žmogaus teisių tarybos sprendimu.
    Kitas priemones, tokias kaip turinio ar svetainių filtravimą arba blokavimą, taip pat atmetė, kadangi jų manymu tai prieštarauja žodžio laisvei ir pažeis privatumo apsaugos įstatymą. Ataskaitoje taip pat pabrėžiama, jog net ir realizavus šias priemones yra daugybė būdų jas apeiti. Ataskaitoje labai aiškiai išsakyta Šveicarijos vyriausybės pozicija: pramogų verslas turi prisitaikyti ir adaptuotis prie vartotojų elgesio pasikeitimo. Parlamentarai nesiruošia keisti įstatymų tol, kol neįrodytas neigiamas turinio siuntimosi internetu poveikis nacionaliniai kultūrai.
    Malonu kad bent kitų šalių vyriausybėse yra dar nevisiškai sugadintų godulio ir supainiotų įvairiausių interesų žmonių, siūlančių mano manymu vienintelį teisingą vystymosi kelią. Reikalas net ne pačioje paminėtoje problemoje, bet būtent požiūryje į problemą, kada priimant sprendimą yra įvertinamas veiksmų tikslingumas ir jų galimos pasekmės, o ne viskas bukai daroma pagal kažkokius standartus.


«
Next
Naujesnis pranešimas
»
Previous
Senesnis pranešimas

4 komentarai:

Anonimiškas rašė...

O kur nuoroda į ataskaitą? Būtų įdomu pacartyti...

Pielius rašė...

http://www.ejpd.admin.ch/content/ejpd/de/home/dokumentation/mi/2011/2011-11-30.html

Anonimiškas rašė...

Aciu

Automobilių nuoma rašė...

Būtent, naujovės gasdina visus. Ir keičia visą pasaulį radikaliai... Čia kaip ir senovėj, kai degino tuos, kas sakė kad žemė apvali...


Top